Ayin Esnasında İzdiham! 27 Kişi Hayatını Kaybetti

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletindeki Hathras bölgesinde düzenlenen bir ayinde meydana gelen izdiham faciası, 27 kişinin yaşamını yitirdiği trajik bir tabloyla sonuçlandı.

Sikandara Rau kasabasında gerçekleştirilen “satsang” adlı toplu dua etkinliği sırasında meydana gelen izdiham, katılımcıların birbirlerine çarpması sonucu ortaya çıktı.

Hindistan merkezli NDTV kanalının haberine göre, izdihamın ardından ilk belirlemelere göre 25 kadın ve 2 erkek olmak üzere toplamda 27 kişi hayatını kaybetti.

ÖLENLERİN ARASINDA 3 ÇOCUK VAR

Olayın ardından Etah bölgesi yetkilileri ve kurtarma ekipleri hızla müdahaleye başladı. Dr. Umesh Kumar Tripathi, izdihamda hayatını kaybedenlerin sayısını doğrulayarak, yaralıların bir kısmının hastanelere sevk edildiğini belirtti. Kıdemli polis yetkilisi Rajesh Kumar ise ölenler arasında 3 çocuğun da bulunduğunu açıkladı.

TOPLU ETKİNLİKLERDE İZDİHAM TEHLİKESİ

Hathras’taki olay büyük bir endişe ve üzüntüyle karşılandı, yetkililer olayın ardından soruşturma başlatırken, hayatını kaybedenlerin aileleri için taziyelerini iletti.

Hindistan genelinde toplu etkinlikler sıklıkla bu tür izdiham riskleriyle karşı karşıya kalabiliyor, özellikle kalabalık etkinliklerde güvenlik tedbirlerinin yeterli olup olmadığı sık sık tartışma konusu oluyor.

2013 yılında Madhya Pradesh eyaletindeki Madhya Pradesh Üniversitesi’nin düzenlediği bir törende izdiham meydana gelmiş ve bu olayda çok sayıda ölü ve yaralı olmuştu. Ayrıca 2015 yılında, Maharashtra eyaletinde Mumbai şehrinde yapılan bir dini festivale katılan insanlar arasında izdiham yaşanmış, bu da ölümlere ve yaralanmalara yol açmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir