Hatay’da Suriyelilere ait bazı iş yerleri ateşe verildi

Suriye’de Türk bayrağına ve Türkiye’den giden TIR’lara yapılan saldırı sonrası Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da toplanan bir grup vatandaş, mülteci karşıtı gösteriler yaptı. 

Türk bayraklarıyla sokağa dökülen bazı vatandaşlar, “Ülkümde mülteci istemiyorum” diyerek konvoy oluşturdu. Polis ekipleri geniş güvenlik önlemi alırken, kalabalık Suriye aleyhine sloganlar attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.

SURİYELİLERE AİT BAZI İŞ YERLERİ ATEŞE VERİLDİ

Kırıkhan’da ise saat 22.30 sıralarında Hassa, Kanatlı, Nuriye Civelek ve Reyhanlı caddelerinin kesiştiği kavşakta toplanan kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla konvoy oluşturdu. Topluluk, mülteciler aleyhine sloganlar atarken, Cumhuriyet Mahallesi’nde küçük bir grup, Suriyeli vatandaşlara ait manav dükkanını ateşe verdi.

Bayırbucak Caddesi’nde iki telefon dükkanı da yine kalabalık tarafından tahrip edildi. Suriyeli mültecilere ait ve cep telefonu aparatlarının satışının yapıldığı iş yerinin camları kırılıp, eşyaları dağıtıldı.

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Manav dükkanındaki yangın itfaiyenin müdahalesiyle kısa sürede söndürülürken, tahrip edilen cep telefonu dükkanlarının bulunduğu bölge ise polis tarafından korumaya alındı.

Ayrıca, olaylara karıştığı belirlenen 8 şüpheli gözaltına alındı. Bayırbucak Caddesi’nde toplanan kalabalık, polis ikazlarının ardından dağıldı. Olaylar büyümeden sona erdirilirken, güvenlik güçleri önlemlerini sürdürüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir