Tacizle Suçlanan Müdüre Kız İmam Hatip Lisesinde Yeni Görev!

Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde müdür olarak çalıştığı dönemde okulda görevli 4 öğretmeni taciz etmekle suçlanan okul müdürü N.A’nın öğretmenleri odasına çağırarak hakaret ettiği, bazı öğretmenleri ise taciz ettiği ileri sürüldü.

Olayların ardından Savcılı’ğa suç duyurusunda bulunuldu.

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar’ın haberine göre; AKP’den Sivas Milletvekili aday adayı olan N.A, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AKP Grup Başkanı Abdullah Güler’le hemşehri olduğunu belirterek kimsenin kendisine bir şey yapamayacağını söyledi.

Şikayetlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı inceleme yapması için müfettiş görevlendirdi. Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda “N.A. hakkında herhangi bir işlem tayinine gerek olmadığına karar verildi” ifadesi kullanıldı. Savcılık da takipsizlik kararı verdi.

Takipsizlik kararında kadın öğretmenlerle konuşurken pantolonunun üzerinden cinsel organıyla oynadığı ileri sürülen N.A.’nın bu hareketi ‘kaşınma ve refleks’ olarak açıklandı.

YENİ GÖREV YERİŞ KIZ İMAM HATİP LİSESİ

Şikayetlerin ardından Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’ndeki görevinden kendi isteğiyle ayrılan N.A.’nın Sincan Kız İmam Hatip Lisesi’ne müdür olarak tayin edildiği ortaya çıktı.

N.A.’nın yeni görevine 12 Temmuz’da başlayacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir